Bantlar ve
Streç Filmler

BASKILI KOLİ BANDI

 

Baskılı koli bandı, genellikle kutuları paketleyerek uygun bir şekilde kapatmak için kullanılır. Baskılı koli bandı ile kutular bütünlüklerini korur ve içindekileri güvenli bir şekilde tutar. İşletmeler ayrıca diledikleri zaman bantların üzerine logolarını bastırmakta da özgürdürler. Bu sayede kolay bir şekilde reklam yaparak isimlerini duyurabilirler. Paketlemeye gereksinim duyan işletmelerin düzenli olarak kullanmak zorunda kaldığı bantlar, 3 farklı seçeneği ile farklılık sağlar.

Tercih edebileceğiniz üç adet baskılı bant seçeneği renkli bant, taba bant ve şeffaf banttır. Baskılı bant kullanmak isteyen müşteriler için logo büyüklüğü, bant genişliği ve daha fazla seçenek ile özgürce diledikleri gibi karar alma fırsatı sunulmaktadır. Hazırlanacak bant türünün ücretlendirmesi, bandın boyutuna, kalitesine ve kullanılan renk sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Baskılı koli bandının tercih edilmesinde belli başlı sebepler bulunmaktadır;

Bu sebeplerden ilki gönderilen kolinin güvenilirliğini artırarak dağıtıma çıkarıldığı andan itibaren zahmetsiz reklam yapabilmektedir.Bir diğer neden, üzerine bastırdığınız logo veya mesaj ile markanın ön plana çıkması ve daha kısa sürede popülarite kazanması sağlanabilmektedir. İnsanların dikkatini çekmeyen kahverengi koli bantlarından vazgeçerek üzerine marka logosu, bayram ya da yeni yıl gibi önemli kutlama mesajlarını bastırıp daha ilgi çekici bir hale getirilebilmektedir.Üçüncü sebep ise baskılı koli bandı sayesinde gönderilen ürünün güvenirliği artırılabilir. Hırsızlık gibi olaylara karşı koliyi belirgin hale getirerek daha güvenilir bir taşıma süreci sunar. Bunun yanı sıra kargoyu taşıyan kişi, baskılı koli bandı üzerindeki uyarılara karşı daha dikkatli olur. Baskılı koli bandının tercih edilmesindeki bir diğer sebep ise baskılı kutulardan daha ucuz oluşudur. 

ÇİFT TARAFLI BANT

 

Çift taraflı bant, her iki tarafında basınca duyarlı yapıştırıcıya sahiptir. Bu sayede asma, sabitleme, dekor ve daha farklı kullanım alanlarıyla büyük avantaj sağlamaktadır. Çift taraflı bir bant, farklı yüzeylerin yapıştırma gereksinimlerini karşılamak için her iki tarafında aynı yapışkanla veya farklı yapıştırıcılarla üretilmektedir.

Bant seçimi konusunda yapıştırılacak yüzeylerin ve malzemelerin türü, yapıştırmanın ne kadar süreceği ve bunun iç mekan veya dış mekan uygulaması olup olmadığı, seçim yaparken göz önünde bulundurulmalıdır. Çift taraflı bant seçenekleri çok çeşitlilik göstermese de, ebatları dilenildiği boyutta ayarlanabilmektedir. Pürüzlü yüzeyler için daha kalın köpük bantlar devreye girmektedir. Bu bantların fiyatları ürünün kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Çift taraflı bandın kullanım alanları oldukça geniş bir yelpaze ile karşımıza çıkmaktadır. Çift taraflı bantlar birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Kalıcı ve geri dönüşü olmayan iki parçayı birleştirmek için mükemmel bir seçenektir. Temelde görünmez olduğundan, tüm dikkat nesneye çekilecektir. Kırılan elektronik aletlerde, poster ve not kağıdı gibi dekoratif eşyaları bant görünmeyecek şekilde asmada, kopmuş olan parçaların birleştirilmesinde ve ev ortamında daha farklı alanlarda kullanılmaktadır. Duvara zarar verip kire neden olmak yerine, nesnelerinizi güvenli bir şekilde monte etmek için çift taraflı bant kullanabilirsiniz.

İş alanında kullanmak isteyenler için de vazgeçilmez ürünler arasındadır. Montaj işi ile uğraşanlar, panel, stant, ayna, isim levhası ve daha fazlasını monte etmek için farklı yapıştırıcı ürünler kullanmak yerine çift taraflı bandı tercih ederler. Tadilat alanında güvenilir bağlantı sağlamak için çok sayıda araç ve gereç gereklidir. Bu işlemleri gerçekleştirmek çok zaman alır. Çift taraflı bant, zaman alan işlemleri ortadan kaldırır ve daha hızlı ve güvenilir bir çözüm yolu sunar.

MASKELEME BANDI

 

Maskeleme bandı, birçok farklı yüzeye uygulanabilen ve herhangi bir iz bırakmayıp hasara neden olmadan çıkarılabilen hafif yapışkanlı ve çıkarılması kolay bir kağıt banttır. Yumuşaklığı ve az yapışkan özelliği ile hem profesyonellerin hem de profesyonel olmayanların birçok alanda rahatlıkla uygulayabilmesi için oldukça idealdir.

Maskeleme bandı, boyama ve dekorasyon işlerinde kullanılmaktadır. Duvarlar ve tavan kenarları gibi iki rengi birleştirecek sınırları oluşturmak için en çok tercih edilen yöntemdir. Bu sayede rulo veya fırça kullanırken farklı renk ile boyanan alan bozulmayacaktır. Bu bantların yapışkan özelliği her ne kadar az olsa da, duvarı kavlatmaması için boya işlemi biter bitmez çıkarılması önerilmektedir.

Maskeleme bandının en aktif şekilde kullanılan alanları tavan kenarları, duvar kenarları, ahşap malzemeler, kapının köşe bölümleri, pencere kenarları ve süpürgeliklerdir. Bunlar yalnızca birkaç örnek olarak karşımıza çıkmaktadır ve maskeleme bantlarının kullanım alanları son derece geniş ve çeşitlidir. Dileyenler evin farklı alanlarında da gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Bunun dışında maskeleme bandı boyama gerektirmeyen otomobil parçalarını kapatmak için de kullanılmaktadır.

Her boya uygun üretim yapılsa da, en çok üretilen boyutları 1, 2, 3, 4 ve 5 cm genişliğe sahiptir. En çok tercih edilen ise 5 cm genişliğe sahip olandır. Bu bantların boyutları ise 30, 40 ve 50 metre arasında değişiklik göstermektedir. Farklı renklerde ve çift taraflı yapıştırma özelliğine sahip olarak da üretimi yapılmaktadır.

Ev, sanayi ve endüstri alanlarında olmazsa olmaz niteliğe sahip maskeleme bantlarının fiyatları, kalitesine ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. 

ŞEFFAF KOLİ BANDI

 

Şeffaf Bant genellikle yük kolileme ve paketleme alanlarında kullanılır.


Çabucak yapışır ,gerilmeye ve basınca dayanabilir.


Ayrıca şeffaf olmasından kaynaklı olarak ürünü bantlarken yüzeyini kaplamadan bantlamaya yardımcı olur.

SİYAH STREÇ FİLM

 

Streç film çok katmanlıdır ve her bir katmana hasır yeteneği verilerek streç filmin çok daha esnek olması sağlanır.


Esnek yapısıyla kolay uygulanır ve uygulandığı ürünün şeklini alır.


Streç filmler ürünlere sımsıkı sarıp ürünün dış etkenlerden korunmasını, güvenli bir şekilde taşınmasını ve stoklama yapılmasını sağlar.


Renk çeşitliliği sayesinde ürünleri ayırt etmek için kullanışlı bir ambalaj ürünüdür.


Aynı zamanda sayım yaparken de yardımcı olabilir.

ŞEFFAF STREÇ FİLM

 

Streç film çok katmanlıdır ve her bir katmana hasır yeteneği verilerek streç filmin çok daha esnek olması sağlanır.

Streç filmler ürünlere sımsıkı sarıp ürünün dış etkenlerden korunmasını, güvenli bir şekilde taşınmasını ve stoklama yapılmasını sağlar.

 

 

Related Projects